Türkiye’de en iyi kumarhane bölgesi olacak iller açıklandı; bakın bir numarada hangi şehir var

Kumar denildiğinde pek çok kişinin aklına ilk olarak Las Vegas gelecektir. Amerika’nın kumar cenneti Las Vegas, her yıl milyonlarca turisti, gazinoları sayesinde kendisine çekiyor.

Aynı durum kısmen Kıbrıs için de geçerli. Kıbrıs’ta da kumar serbest olduğu için özellikle Türkiye’den pek çok turist Kıbrıs’a kumar oynamak için gidiyor.

Peki ya Türkiye? Türkiye’de en iyi kumarhane bölgesi olacak iller sizce hangileri? Bu soru sosyal medyada soruldu.

Malum ülkemizde kumar yasak. En azından belli bir süredir. Fakat her zaman böyle değildi. Kumarın serbest olduğu yıllar da vardı.

Sosyal medyada eğer Türkiye’de kumar serbest olsaydı en iyi kumarhane bölgeleri hangileri olurdu diye soruldu.

Bu soruya binlerce kişi cevap verdi. Nitekim Türkiye’nin en sağlam kumar bölgesi için iki şehir birbiriyle yarıştı.

Listenin ilk sırasında Antalya yer aldı. Muhtemelen bu bölgede turist yoğunluğunun fazla olması, kumar bölgesi olmasını da sağladı.

İkinci sırada ise İzmir bulunuyor. İzmir’in ikinci sırada çıkma sebebi ise Yunanistan’da kumarın sadece Atina ve Selanik gibi büyük şehirlerde olması. Bu sayede Çeşme’ye Yunan turistlerin akın edeceği düşünülüyor.

Bir diğer öne çıkan yer ise Adalar bölgeleri. Bu noktada hem İstanbul’a hem de Balıkesir’e bağlı adalar ön plana çıkıyor.

Mersin ismi de listede ön plana gelen iller arasında yer alıyor.

Listede sonraki şehirler ise Edirne, Yozgat, Ankara şeklinde gidiyor. İlginç olan şey ise listede İstanbul isminin yer almaması.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x